"A humánoktatás szerepe az atomerőművek biztonságában" - Nemzetközi konferencia 2012. október 15.-16. közt Budapesten
Az elmúlt években megvalósult, kiemelkedő sikernek örvendő HUVINETT program után a magyar-vietnami oktatási együttműködés 2015-ben is folytatódik. A 12 kutatóból és egyetemi oktatóból álló csoport a napokban érkezett Magyarországra, ahol közel 3 hónapon keresztül vesznek részt elméleti és gyakorlati továbbképzéseken egyaránt. Ez a továbbképzési program legfőképpen abban tér el az előzőektől, hogy itt a résztvevők kisebb csoportokban az atomenergetika egy-egy ágát tanulmányozzák részletekbe menően. Az együttműködés a korábbi évekhez képest kibővült, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Nukleáris Technikai Intézete, valamint az MVM Paksi Atomerőmű mellett a csoport tagjai a Pannon Egyetem Radiokémiai és Radioökölógiai Intézetében is vesznek részt oktatáson.
Bővebben: A magyar-vietnami oktatási együttműködés tovább folytatódik
2014 Novemberében egy magyar delegáció látogatott Vietnamba a két ország nukleáris technológiai területen történő együttműködésének megerősítése céljából. A látogatás során a neves Gamma Műszaki Zrt. egy Béta-Gamma Spektrometriai Mérőrendszert adományozott oktatási célra a Hanoi Műszaki Egyetemnek. Vietnam kormánya a közelmúltban döntött egy atomerőmű felépítése mellett, így a rendszer nagy segítséget fog jelenteni az egyetemnek a jövő kiváló szakembereinek kiképzésében.
2014. szeptember 31-én egy 100 fős Záróünnepség keretében ünnepelte meg a CETEMCOM Tanácsadó Kft. az 5. HUVINETT csoport oklevél-átadási estjét, melyen a média képviselői is tiszteletüket tették. Az esemény egyben egy 2 éves program lezárultát is jelentette, melyben közel 200 fő vietnami egyetemi és főiskolai oktató szerzett diplomát az atomenergetika területén.
A magyar-vietnami oktatási együttműködés keretében újabb 39 egyetemi oktató és kutató érkezett Magyarországra, hogy részt vegyenek a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Nukleáris Technikai Intézetében (BME – NTI) és az MVM Paksi Atomerőműben tartott elméleti és gyakorlati oktatáson az atomenergia területén, melynek során a képzésben résztvevők átfogó elméleti és gyakorlati ismereteket szereznek az atomenergia biztonságos felhasználásáról, valamint az atomerőművek működéséről. Idén először, újdonságként kerül a programba a Gamma Műszaki Zrt. központjának, illetve gyárának meglátogatása, ahol a csoport megismerheti a kelet-európai régió egyik legjelentősebb nukleáris méréstechnikai eszközöket gyártó vállalatát.
Bővebben: Az 5. vietnami csoport kezdte meg nukleáris továbbképzését Magyarországon
- Sikeresen lezárult a 6 hetes nukleáris továbbképzés a vietnami minisztériumok képviselői számára
- Szorosabbá válik a magyar-vietnami nukleáris képzési együttműködés
- Tovább folytatódik a CETEMCOM által szervezett nukleáris továbbképzés - Újabb negyven vietnami szakember tanult nálunk
- Tovább folytatódik a CETEMCOM által szervezett vietnámi egyetemi oktatók nukleáris továbbképzése a BME Nukleáris Technikai Intézetében